Büyükada Doğa ve Kültür Yürüyüşü Gezisi

#
Büyükada Doğa ve Kültür Yürüyüşü Gezisi

Büyükada, İstanbul'un kalabalığından kaçıp huzur bulabileceğiniz, zamanda bir yolculuk yaparak tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir ada cennetidir. Adanın dar sokaklarında yürürken, renkli çiçeklerle süslü eski ahşap köşkler ve gizemli tarihî yapılar sizi adeta başka bir dünyaya taşır. Büyükada'nın eşsiz manzaraları, serinletici deniz brizi ve mistik atmosferi, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatır. Bu özel adada, her adımda karşınıza çıkan tarihî dokunun ve doğal güzelliklerin büyüsüne kapılacaksınız.

Büyükada'nın büyüleyici doğasını ve zengin kültürünü keşfetmek için düzenlediğimiz "Büyükada Doğa ve Kültür Yürüyüşü"ne davetlisiniz!

Bu özel gezimiz, Büyükada'nın tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı sunuyor.Gezimiz, 10:15'te Büyükada iskelesinde başlayacak ve gün boyunca adanın en önemli simgelerini ve gizli kalmış köşelerini ziyaret edeceğiz.

Önemli Not: Vapur saatleri geziden bir gün önce tekrar kontrol edilecek ve geziye kaydını yapmış olan misafirlerimize bilgilendirme yapılacaktır.

Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için arayarak, SMS ile veya Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Saat kulesi, Panaya Rum Ortodoks Kilisesi, Niko Mondi Pastanesi, Aya Dimitri Kilisesi, Heset Le Avraam Sinagogu, Hamidiye Cami, San Pasifiko Latin Katolik Kilisesi ve Lefter'in evi gibi tarihi yapıların yanı sıra, Splendid Otel, Anadolu Kulübü, Ermeni Katolik Kilisesi, Fabiato Köşkü, Mizzi Köşkü, Hacopulo Köşkü, Con Paşa Köşkü ve Troçki'nin evi gibi mimari harikaları da keşfedeceğiz. Ayrıca, Taş Mektep, Kadı Yoran Yokuşu, Hristos Manastırı, Rum Mezarlığı, Rum Yetimhanesi, Kır Gazinosu ve Lunapark Meydanı gibi önemli noktaları da ziyaret edeceğiz.

Turumuz, yürüyüşe uygun rahat spor ayakkabısı giymenizi ve mevsime uygun giyinmenizi tavsiye ederiz. Sıcak havalarda bir şapka bulundurmanızı öneririz. Gezimizin tamamı yürüyerek gerçekleşecektir ve tur liderimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kokartlı bir tur rehberi olacaktır.

Tur bitimi, saat 17:00 civarlarında Lunapark Meydanı'nda olacak ve buradan elektrikli otobüse binerek iskeleye dönüş yapacağız. Bu eşsiz deneyimi kaçırmamak için hemen yerinizi ayırtın ve Büyükada'nın doğal ve kültürel zenginliklerini bizimle birlikte keşfedin!

Önemli Not: Gezimiz kesinlikle yürüme zorluğu çekenlere uygun değildir. Lütfen bunu dikkate alınız. 

Gezi Planı

Yetişkinler için 600 TL, 18 yaş altı çocuklar için 200TL'dir. 

- Tur boyunca kültür ve turizm bakanlığından kokartlı rehberlik hizmeti.
- Tur boyunca girilen mekanlarda bağış ve bahşişler,
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 30 TL ücreti olacaktır.
- KDV dahildir.

- Öğle yemeği.
- Molalardaki içecekler.
- Adaya ulaşım. 

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- 18 yaş altı indirimi için mutlaka 1 yetişkin yanında olmalıdır.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

Hayalinizdeki Tur İçin Sizi Arayalım !

Uzman Kadromuz, tecrübeli danışmanlarımızla her an yanınızdayız.