Üsküdar Kuzguncuk Gezisi

#
Üsküdar Kuzguncuk Gezisi

Bu gezi sabah 10.00'da başlar ve 16.00, 16:30 gibi biter. Turumuz rehberli, anlatımlı, yürüyüş ve kültür gezisidir.

Yüzyıllar boyu çan, ezan, hazan seslerinin birbirine karıştığı Kuzguncuk... İstanbul gibi koca bir metropolün ortasında, Boğaz’ın hemen kıyısında, koca çınarların ve mis kokulu rengarenk çiçeklerin arasında huzur bulacağınız şirin mi şirin bir semti, huzurlarınızda Kuzguncuk semti ve güzellikleri… Kuzguncuk: dinlerin barıştığı küçük Kudüs...
Her zaman Güncel Tur Takvimi için tıklayınız...

Bilgi ve kayıt için: 0531 552 38 42
Kayıt yaptırmak için katılımcı isim ve soyisimlerini katılmak istediğiniz gezi ve tarihi ile birlikte whatsapp'tan gönderebilirsiniz.


Tur Programı


Sabah saat 10:00'da Kuzguncuk otobüs duragında (Kuzguncuk sahildeki çınaraltının önünde) buluşuyoruz ve gezecegimiz yerler arasında Kuzguncuk iskelesi, İcadiye, Beth Yaakov sinagogu (dışarıdan), Hagios Yerious Rum kilisesi, Ekmek teknesi, Perihan abla sokağı, Cumbalı Osmanlı evleri, Bostan, Hagious Panteleimon  kilisesi sonrasında Kuzguncuk camii, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni kilisesi, Marco Paşa köşkü... Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler bizleri beklemektedir. Öğle yemeği için Kuzguncukta serbest zaman verilecektir. Daha sonra Paşa limanı parkı ve Tekel Fabrikası binalarının önünden geçerek yapılacak 1 km'lik kısa bir yürüyüşün ardından Üsküdar'a varıyoruz. Ve   Mimar Sinan'ın   bir eseri olan Mihrimah Sultan külliyesini gezip, Yeni valide camiini ve 3.Ahmet çeşmesinin hikayesini ögrendikten sonra gezimiz sona erer. 

Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 16:00-16.30 civarında bitecektir.

Gezi Planı

Yetişkinler için kişi başı 500 TL'dir.

18 yaş altı çocuklar için 200 TL'dir. 

- Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehberlik hizmeti.
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 30TL ücreti olacaktır.
- Acenta hizmet ve organizasyon ücreti.
- KDV

- Öğle yemeği ücreti fiyata dahil değildir, Kuzguncukta yemek için serbest zaman verilecektir.
- Molalardaki içecekler.

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42 

- Gezimize katılmak için whatsApp'tan isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- 18 yaş altı indirimi için mutlaka 1 yetişkin yanında olmalıdır.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

Hayalinizdeki Tur İçin Sizi Arayalım !

Uzman Kadromuz, tecrübeli danışmanlarımızla her an yanınızdayız.