Haliç'te Gün Batımı Çilingir Sofrası ve Gece Yürüyüşü Gezisi

#
Haliç'te Gün Batımı Çilingir Sofrası ve Gece Yürüyüşü Gezisi

Haliç'te kısa bir akşam sefası sonrası eski İstanbul sohbetleri, tadımlar, mekanlar ve akşam akşam Beyoğlu Galata Karaköy arka sokaklar gezintisi...

Buluşma yeri ve saati: saat 18:40 Haliçte Karaköy Galata Köprüsü yanı Haliç Hattı İskelesinde rehberimizle buluşuyorsunuz.

Daha önce Haliçte tekne turu yapıp da Haliç'in hikayelerini dinlediniz mi? Havanın kararmasıyla Haliç çevresindeki yapıların Boğaz gibi güzel olabileceğini düşündünüz mü? Bir de üstüne eski İstanbul hikayeleri dinleyip Hasköy'de, Beyoğlu'nda, Galata ve Karaköy'ün arka sokaklarında gezinmek, çeşitli mekanlarda azınlık mutfağına özgü lezzetler... İstanbul sokaklarında bir gece yürüyüşü... Gezimiz rehberli ve anlatımlı tadım, kültür ve gece yürüşü gezisidir.

Haliç vapuruna binerek seyrimize başlayacağız. Vapurun üst açık güvertesinde kablosuz dinleme cihazlarımızdan rehberimizi dinleyerek 30 dakikalık bir Haliç turu yapacağız. Tekneden görülecek yerler: Sokollu Mehmet Paşa Camii, Süleymaniye, Cibali, Ayakapı, Fener kızıl mektep, Balat, Haliç, Kasımpaşa, Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Camiler ve daha niceleri...

Vapurdan 19:30 civarlarında Hasköy'de indikten sonra indikten sonra Osmanlı Dönemi Koltuk Meyhane'de ayakta sohbetler edip artık kolay kolay bulunmayan azınlıklara özgü mezeler tadarak (tarama, topik, haydari, Girit ezmesi, Uykuluk, beyaz leblebi) bir zamanların İstanbul'unun hikayelerini dinleyeceğiz. Buradan ise minibüsümüz bizi alıp Beyoğlu'nda Balık pazarına götürüyor. Burada yeni tadımlar için bir balıkçıya giriyoruz. Bir kadeh eşliğinde Somon Füme, Somon Pastırması, Torik Lakerdası, Palamut Füme tadacaklarımız arasındadır. Çiçek pasajından geçip meyhanecilere bir selam çakıyoruz ve bu sefer durak noktamız Hazzopoulo pasajı önünde Sabırtaşı (onun da hikayesini dinleyip lezzetlerini tadıyoruz) ve artık başlıyoruz yürümeye. Asmalı mescit sokaklarında dileyenlerle geceye devam ediyoruz... Saat 22:00'den sonra ise isteyenler evlerine dönebilir, isteyenler Beyoğlu sokaklarına devam... Gezimiz saat 22:30 civarlarında Tünel Tramvay ve Şişhane Metro durağına yakın son bulur...

Dikkat: 
Tadım yerlerinin birinde sadece balık mezeleri tadılacaktır. Maalesef alternatif seçenek sunulamamaktadır. Diğer 2 yerde balık dışında tadımlıklar vardır, fakat yenilmeyen bir şeyin yerine alternatif verilememektedir.
Bu gezimizin lideri Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı Tur rehberi Fatih Mehmet Koyun olacaktır.

Gezilerimizden haberdar olmak sayfamızı takip etmeyi unutmayın: 
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

Gezi Planı

Tur Ücreti: kişi başı 1500 TL'dir.

Bu gezimize 18 yaş altındakiler katılamazlar. 

- Grubumuza özel 18:40'tan 22:30'e kadar rehberlik hizmeti.

- Sütlüce'den Beyoğlu'na gidiş için özel araç.

- Akşam boyunca 3 farklı mekanda tadımlıklar ve atıştırmalıklar ve bir tadım yerinde birer kadeh içki.

- Gezi boyunca rehberi rahatça dinleyebilmeniz için kablosuz kulaklık cihazı. Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 30 TL ücreti olacaktır.

- KDV.

- Tadım yapılan yerlerin birinde bir adet içki dahildir, diğer bir yerde herkes kendi içtiğini öder.

- Haliç Hattı vapuru, akbil geçerlidir.

- Dahil olarak belirtilenlerin dışında kalan herşey.

Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

Gezimize katılmak isterseniz, kesin kaydınızı almamız için toplam tur ücretini rezervasyon esnasında ödemeniz gerekmektedir.

Ödeme için hesabımıza havale/EFT yapabilirsiniz.

Ödemenizi yaptıktan sonra bize Whatsapp'tan bir mesaj göndererek: isim, soyisim, telefon numarası, kişi sayısı, katılmak istediğiniz tur ve tarihi, ve ödeme bilgisini bildirebilirsiniz.

Havale/EFT bilgisi aşağıdaki gibidir.

Hesap Sahibi: Kybele Taşımacılık İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Denizbank Kocamustafapaşa şubesi
IBAN: TR78 0013 4000 0060 2385 6000 01

  • Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.
  • Bu gezimize 18 yaş altı çocuklar kabul edilmemektedir.
  • Katılımcı sayısının 8 kişinin altında kalması halinde gezi iptal edilecektir ve ödenen ücretler iade edilecektir. Bu durum sizlere en geç geziden 2gün öncesine kadar bildirilecektir.
  • Turun başlangıç tarihinden 3 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, ücretin tamamı iade edilecektir.
  • Son 72 saat içerisinden yapılan iptallerde herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.
  • Havanın yağışlı olması durumunda, hava durumu kontrol edilip turumuzu iptal etme veya başka bir tarihe alma durumu söz konusu olabilir...

Hayalinizdeki Tur İçin Sizi Arayalım !

Uzman Kadromuz, tecrübeli danışmanlarımızla her an yanınızdayız.