Fatih Zeyrek Vefa Süleymaniye Gezisi

#
Fatih Zeyrek Vefa Süleymaniye Gezisi

Bu gezide şehrin binlerce yıllık tarihine bir yolculuğa çıkıyoruz. İstanbul'un Bizans dönemi olsun, Osmanlı dönemi olsun, imparatorlukların muhteşem yapılarının keşfindeyiz. Bu gezi hem mimari, hem de tarihi olarak zengin, görsel bir şölendir. Ayrıca, şehrin tarihi sokaklarında gezinip tatma fırsatı bulacağımız Fatih Sarmacısı, Vefa Bozacısı, Siirt Büryan Kebabı gibi lezzet duraklarımız damaklarımızı şenlendirecektir.

Buluşma yeri ve saati: 09:30 Vezneciler Metro istasyonu çıkışında buluşuyoruz.
Bilgi ve kayıt için 0531 552 38 42
Kayıt için arayarak, SMS ile veya Whatsapp ile katılmak istediğiniz gezi ve katılımcı isim ve soyisimlerini göndermeniz yeterlidir.

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir. Sabah 9:30'da Veznecilerde buluşarak başlar ve akşam 17:00 civarlarında biter.

Gezilecek yerler:
Aya Kyriotissa Kilisesi (Kalenderhane Cami), Şehzadebaşı Cami, Valens su kemerleri, Markianus Sütunu (Kız Taşı), Havariyyun Kilisesi (Fatih Cami), Fatih Kadınlar Pazarı ve yemek molası, Pantepoptes Kilisesi (Eski İmaret Cami), Pantokrator Manastır Kilisesi (Zeyrek Cami), Mehmed Emin Tokadi Hz Türbesi, Vefa Kilise Cami (Aya Prokopius - Molla Gürani Cami), Vefa Bozacısı, Süleymaniye Cami... Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler...
Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 17:00 civarlarında bitecektir.
Not: 
- Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir. Yapıların bazıları restorasyonda olabiliyor.
- Mevsim koşullarına göre şapka ve güneş kremi, yağmurluk bulundurmanız ve rahat ayakkabı giymeniz tavsiye edilir. Gün içerisinde bir kaç kez ayakkabılar çıkarılacağı için, bu durum göz önüne alınarak ayakkabı seçimi yapınız.

Bu gezide görülecek yapılar ibadethaneler olduğu için, uygun giyinilmesi rica olunur. Kadın katılımcılarımızın yanlarında eşarp bulundurmaları gerekir.

Gezilerimizi ve paylaşımlarımızı takip etmek için instagram sayfamız:
https://www.instagram.com/senanlatistanbul/

Gezi Planı

Tur Ücreti: kişi başı 500 TL'dir.
18 yaş altı çocuklar için 200 TL'dir.

- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
- FMK Tour rehberlik hizmeti,
- Gün içerisinde çeşitli yapılara yapılan bağış ve ödemeler,
- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 30 TL ücreti olacaktır.
- KDV.

- Öğle yemeği ve molalarda alınan içecekler.
Turumuzda başka giriş ücreti gerektiren yapı yoktur.

- Rezervasyon hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.
FMK Turizm ofisi: 0531 552 38 42

- Gezimize katılmak için arayarak isimlerinizi yazdırmanız yeterlidir.
- Dilerseniz whatsapp üzerinden katılımcı isim ve soyisimlerini ve katılmak istediğiniz tur ve tarihini yazarsanız kaydınızı aldığımıza dair size geri dönüş yaparız.

- Ödemenizi tur gününde nakit olarak yapabilirsiniz. Bu gezi için sizden herhangi bir ön ödeme talep edilmemektedir.

- Eğer ki isiminizi yazdırmış olduğunuz halde katılamayacak olursanız, lütfen bizi arayarak bilgilendiriniz.

- Bilgi almak için info@senanlatistanbul.com adresine mail de gönderebilirsiniz.

- Önemli not: Tur programında yazılı olup da kapalı olduğu için içine girilemeyen yapılar konusunda rehberlerimizle tartışmaya girilmesi gereksizdir. Böyle durumlarda rehberlerimizin yapacağı bir şey yoktur. Kurumlar veya ibadethaneler önceden bildirim yapmaksızın kapılarını kapatabiliyor. Her yere girebilme garantisini maalesef veremiyoruz. Bilgilerinize önemle arz ederiz.

Hayalinizdeki Tur İçin Sizi Arayalım !

Uzman Kadromuz, tecrübeli danışmanlarımızla her an yanınızdayız.